با گسترش روزافزون استفاده از اینترنت و تلفن های هوشمند، مدیریت ساختمان همانند دیگر عرصه های زندگی روبه مدرن شدن گزارده است. استفاده از تابلوی اعلانات، تلاش برای گردهم آوردن اعضای یک مجتمع جهت تصمیم گیری، دریافت شارژ و هزینه های ساختمان به صورت سنتی و ... از مواردی است که نیاز به یک نرم افزار ساده و جامع جهت مدیریت ساختمان و دریافت شارژ را ضروری کرده است. نرم افزار مدیریت ساختمان پلاک 21، به شما این امکان را می دهد تا در هر زمان و از هر مکان، تنها با استفاده از اینترنت، مدیریت مجتمع خود را انجام دهید.
روش های متنوع تقسیم هزینه و محاسبه شارژ

  متراژ


هزینه ها در این روش به نسبت متراژ هر واحد تقسیم و یا ضرب می گردد

  تعداد نفرات


هزینه ها در این روش به نسبت تعداد نفرات تقسیم و یا ضرب می گردد

  تعداد واحدها


هزینه ها در این روش به نسبت تعداد واحدها تقسیم و یا ضرب می گردد

  هزینه امکانات


هزینه های آسانسور،پارکینگ ، سالن اجتماعات ، استخر ، باشگاه ورزشی ، اجاره انباری و ... را میتوان به واحدهایی که دارای این امکانات می باشند منظور نمود

  مالک و ساکن(مستاجر و واحدهای خالی)


هزینه ها را میتوان به تفکیک ساکن(مستاجر) و یا مالک یا واحدهای خالی ثبت و تقسیم نمود

  دارای آسانسور، پارکینگ یا انباری


امکان تقسیم هزینه ها بر اساس استفاده یا عدم استفاده از آسانسور و دارا بودن پارکینگ یا انباری

  مبلغ دلخواه


امکان ایجاد بدهی با مبلغ دلخواه بصورت گروهی یا با استفاده از فایل

  تیپ بندی، بلوک بندی


بدهی را میتوان بر اساس تیپ واحدها یا بلوک آنها ایجاد نمود
روش های متنوع پرداخت بدهی شارژ

  حضوری کارت خوان


در روش پرداخت حضوری با استفاده از دستگاه کارتخوان ساکن و یا مالک به مدیر مجتمع و یا دفتر مجتمع مراجعه و مبلغ مورد نظر را با استفاده از کارت بانکی خود و از طریق کارتخوان پرداخت می نماید. به زودی با پرداخت شارژ از روی پوزهای ارائه شده توسط پلاک، مبلغ شارژ اتوماتیک در پنل مدیریت ثبت خواهد شد.

  واریز به حساب


در روش پرداخت شارژ از طریق واریز به حساب مجتمع، ساکن و یا مالک مبلغ مورد نظر را به حساب بانکی مجتمع و یا مدیر واریز و رسید مربوطه را دریافت می کند. مدیر مجتمع پس از دریافت رسید و کنترل با بانک آن را در سامانه ثبت می نماید.

  دستورات USSD


با استفاده از کدهای دستوری USSD (مانند 2#*780*) ساکنین و مالکین میتوانند بدون نیاز به اینترنت تنها با استفاده از گوشی تلفن همراه خود نسبت به پرداخت بدهی شارژ خود اقدام نمایند.

  خودپرداز غیرنقدی مجتمع


با استفاده از دستگاه خودپرداز غیرنقدی، علاوه بر سهولت پرداخت توسط ساکنین، مبلغ پرداختی به صورت اتوماتیک در پنل مربوطه اعمال می شود.

  آنلاین


در این روش، ساکن یا مالک از طریق پنل اختصاصی یا نرم افزار موبایل خود مبلغ مورد نظر جهت پرداخت را انتخاب و با استفاده از کارت بانکی عضو شبکه شتاب، از طریق درگاه اینترنتی نسبت به پرداخت به حساب مجتمع اقدام می نماید.

  حضوری نقدی


در روش پرداخت حضوری نقدی ساکن و یا مالک به مدیر مجتمع و یا دفتر مجتمع مراجعه و مبلغ مورد نظر را بصورت نقدی پرداخت می نماید و مبلغ به صورت دستی در سایت وارد می شود.

  کارت به کارت


در روش پرداخت به صورت کارت به کارت به حساب مجتمع، ساکن و یا مالک مبلغ مورد نظر را به شماره کارت بانکی مجتمع و یا مدیر انتقال و رسید مربوطه را ارایه و یا مشخصات انتقال را در پنل اختصاصی خود ثبت می نماید. مدیر مجتمع پس از دریافت رسید و یا مشاهده در پنل اختصاصی خود و کنترل با بانک آن را در سامانه ثبت و یا تایید می نماید.

  پرداخت با چک


در روش پرداخت شارژ با استفاده از چک ساکن و یا مالک مبلغ مورد نظر را بصورت چک پرداخت می نماید. در این روش مبلغ پرداخت شده به حساب اسناد دریافتنی (بستانکاری مجتمع) اضافه میگردد و از حساب فرد کسر میگردد. پس از وصول چک با ثبت وصول مبلغ چک از حساب اسناد دریافتنی کسر و به موجودی بانک اضافه میگردد. به زودی با عقد قرارداد با بانک ها عملیات فوق و ثبت در پنل مدیریت به صورت کاملا اتوماتیک اتفاق خواهد افتاد.

  شناسه پرداخت و قبض


در روش پرداخت شارژ از طریق شناسه پرداخت و قبض، برای هر واحد ماهانه به صورت اتوماتیک ( یا برای هر پرداختی واحدها)، یک شناسه پرداخت و قبض اختصاصی تولید می شود که ساکنان از طریق آن می توانند به راحتی نسبت به پرداخت هزینه های خود از طریق کدهای USSD یا دستگاه های خودپرداز اقدام نمایند.

  کیوسک داخل لابی


مجتمع هایی که به نصب کیوسک های داخل لابی تمایل دارند قادرند علاوه بر دسترسی آسان به پنل ساکنین و مدیریت و نیز پرداخت بدهی توسط ساکنین، از تمامی امکانات ارتباطی داخل پنل استفاده نمایند.